PRÍPRAVKY NA CHUDNUTIE

Prečo zbytočne zaťažovať telo umelými liekmi, ak môžeme využiť prírodné zdroje ktoré nám pomôžu zredukovať našu hmotnosť. Pomôžme si tým čo príroda dala a za oveľa menej peňazí . Tu je pár typov na rastlinky ktoré nahradia lieky plné chemikálií.

Škorica

V Číne bola kedysi vzácnejšia ako zlato. Pomáha pri cukrovke, pri vysokom chorestelore či rakovine, a taktiež pri chudnutí ! Znižuje pocit hladu a urýchľuje metabolizmus tukov. Okrem toho má jemné povzbudzujúce účinky a je dobrá aj pre naše črevá.

Guarana

Obsahuje druh kofeínu, ktorý ovplyvňuje metabolizmus, čiže pomáha pri premene tuku na energiu. Je vhodná na konzumáciu pred tréningom. No má aj veľajšie účinky, čo môže spôsobiť bušenie srdca, nervozitu, bolesť hlavy a pod. Pri jej užívaní je nevyhnutné dbať na pitný režim.

Fenykel

Podporuje činnosť lymfy a vylučovanie tráviacich enzýmov, čo urýchľuje trávenie. V niektorých prípadoch môže stimulovať chuť do jedla.

Ibištek

Obsahuje látky vhodné pi boji s nadbytočnými kilečkami. Prítomný chróm zamedzuje chuti na sladké. Kyselina askorbová (vitamín C) a kyselina hydroxicitrónová potláča chuť do jedla, znižuje telesnú hmotnosť a redukuje príjem potravy.

Žihľava

Stará dobrá žihľava. Nielen, že je dobrá pre vyživovanie vlasov ale pomáha aj pi chudnutí. Obsahuje množstvo vitamínov C,B2 a aminokyselín. Má močopudný účinok a preto je vhodná na odvodnenie.

Psyllium

Pomáha pri zápche a očistnom procese, ale aj pri vstrebávaní jednoduchých sacharidov a udrží nás sýtymi.

Čierne korenie

Čierne korenie sa nájde snáď v každej domácnosti. Obsahuje piperín, ktorý urýchli metabolizmus , a tým aj chudnutie.

Rasca

Ďalšie korenie ktoré príde pri chudnutí vhod. Posilňuje imunitný systém, blahodárne prospieva tráviacemu traktu a spaľuje tuky.

Ľan

Ľan má schopnosť zasýtiť a zaplniť nás. Preto zabráni prejedaniu a okrem toho aj očisťuje hrubé črevo.

Ženšen

Pomáha zrýchliť metabolizmus, zvyšuje energiu čim telo okráda o tuk.


© 2020 Proteín